دوشنبه ۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲:۵۶
روز جهانی کودک

روز جهانی کودک

روز کودک روزی است که برای یادبود و افتخار کودکان شناخته شده‌است. کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مختلف، روزهای متفاوتی را به‌عنوان روز کودک اعلام کرده‌اند و آن را جشن می‌گیرند. سازمان ملل متحد، ۲۰ نوامبر( ۲۹ آبان) را روز جهانی کودک اعلام کرده‌است. مجمع عمومی سازمان ملل در چنین روزی در سال ۱۹۵۹ اعلامیه حقوق کودک و در سال ۱۹۸۹ نیز کنوانسیون حقوق کودک را تصویب کرد.

روز کودک روزی است که برای یادبود و افتخار کودکان شناخته شده‌است. کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مختلف، روزهای متفاوتی را به‌عنوان روز کودک اعلام کرده‌اند و آن را جشن می‌گیرند. سازمان ملل متحد، ۲۰ نوامبر( ۲۹ آبان) را روز جهانی کودک اعلام کرده‌استمجمع عمومی سازمان ملل در چنین روزی در سال ۱۹۵۹ اعلامیه حقوق کودک و در سال ۱۹۸۹ نیز کنوانسیون حقوق کودک را تصویب کرد.

یونیسف اعلام داشته که فقط با اختصاص پنج دلار برای هر کودک می‌توان جان ۹۰ درصد از کودکانی را که سالانه می‌میرند، نجات داد و برای بهبود چشمگیر زندگی کودکان جهان سوم، کافی است که فقط مبلغ ۶ هفته بودجه تسلیحاتی جهان هزینه شود. در مقدمه کنوانسیون حقوق کودک آمده‌است: «کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شود.»

انجمن خیراندیشان پارسا در راستای جامه عمل پوشاندن به این شعار جهانی و مطابق با اهداف درون سازمانی خود، هم اکنون 6 کودک زیر 7 سال و 58 کودک 8 الی 17 سال را زیر چتر حمایتی خود قرار داده و نیازهای آنان را در زمینه‌های مختلف از جمله تحصیلی، درمانی و مایحتاج ضروری تامین می‌نماید.

بر خود تکلیف می‌دانیم تا به پاسداشت و نکوداشت این روز بزرگ و به منظور احقاق حق کودکان نیازمند، از شما خیراندیشان گرانقدر دعوت نماییم تا در این مسیر ارزشمند با ما همراه و همقدم شوید.

شماره حساب های واریز کمک‌های مردمی:

بانک ملی: 6037991199506209

بانک سپه: 5892101225533518