درباره ما

مهربان یاران خیراندیش،

سال‌های متمادی است به یمن کمک‌های صادقانه شما، با شور و شعفی وصف ناپذیر، بی هیچ چشم داشتی، صمیمانه در لحظات دشوار زندگی در کنار هموطنان نیازمند به نشانه حمایت ایستاده‌ایم.

همراهیتان را ارج نهاده و همیاریتان را سپاس می‌گوییم.

مدیرعامل انجمن

هانیه فکری

 

انجمن خیراندیشان پارسا در سال ۱۳۸۰ پس از اخذ مجوز از پلیس امنیت عمومی ناجا به شماره ۱۳۸۲۱ به ثبت رسيده است. هدف اصلی این خیریه حمايت و توانمندسازي بیماران نیازمند و خانواده های محروم و بی سرپرست شهری و روستایی می باشد. شایان ذکر است هموطنان نیازمند ساکن در روستاها و مناطق محروم ( برخلاف ساکنین شهرهای بزرگ به ویژه تهران ) علاوه بر محرومیت از امکانات و شرایط مناسب زندگی، دسترسی بسیار محدودی به موسسات خیریه و افراد نیکوکار دارند و به همین دلیل مدیران انجمن خیراندیشان پارسا در طی ۱۶ سال گذشته، عمده‌ فعالیت خود را در روستاها و مناطق محروم متمرکز نموده اند. خاطرنشان می سازد ترویج فرهنگ کمک به همنوع با حفظ کرامت انسانی وعزت نفس هموطنان یکی دیگر از اهداف مهم انجمن خیراندیشان پارسا بوده است.

 

 برای دستیابی به اهدف فوق الذکر اقدامات زیر صورت می گیرد:

  • تحقیق و مطالعه در مورد اطلاعات موجود در فرم درخواست مددجو توسط واحد مددکاری
  • تهیه گزارش پیرامون شرایط زندگی و احتیاجات مددجو و ارائه آن به مدیریت جهت اعلام نظر در مورد پرونده
  • تحت حمایت قرار دادن خانواده پذیرش شده پس ازتایید واجد شرایط بودن مددجو

این حمایت در قالب حمایت درمانی از بیماران مبتلا به بیماری های خاص، واریز کمک هزینه زندگی، توزیع سبد ارزاق، اهدای جهیزیه، پرداخت ودیعه و اجاره بهای مسکن، کمک هزینه تحصیلی، خدمات مشاوره تحصیلی و خانواده، و ...   می باشد. اين انجمن در حال حاضر حدود 450 خانوار را بطور ثابت تحت حمایت خود قرارداده است. انجمن خیراندیشان پارسا، نهادی مردمی، غير سياسي و غير دولتي است که با حمایت های مالی خیراندیشان و حامیان اداره می شود و این مجموعه مفتخر است که به عنوان امین مردم نقش رابط را بین حامی و مددجو ایفا می کند.

 

شیوه های ارتباط حامیان با خیراندیشان پارسا:

1-دریافت صندوق صدقات و قلک های مربوط به سرطان
2-حامیان ماهیانه
3-حامی مشخص(فرزند خوانده)
4-کمک های غیر نقدی
5-همکاری های حرفه ای
6-کمک های نقدی از طریق واریز به حساب واینترنتی .